Archive for Październik 1st, 2018

dla chętnych dzieci
będzie w przedszkolu teatrzyk
„Arka Noego”.
Prosimy o wpłacanie 4 zł do wychowawców grup.

KOLEJNA NAKRĘCONA AKCJA RUSZA W NASZYM PRZEDSZKOLU

801550546c449a08301Akcja zbierania plastikowych nakrętek trwa w naszym przedszkolu już od lat, a każdy przedszkolak wie, iż zbierając je można  komuś pomóc. Tym razem pragniemy tym drobnym gestem wesprzeć małą Jagódkę z Tarnowa, która nie miała tyle szczęścia co my i urodziła się bez rączek. Chcemy i możemy pomóc
► ZBIERAJ NAKRĘTKI !
► NIE WYRZUCAJ ICH DO KOSZA !
Liczy się każda sztuka!!!
Wiemy, iż warto maluchom wszczepić  cudownego „WIRUSA EMPATII”

– to bezcenna inwestycja

Pozyskane środki z nakrętek przeznaczone będą na rehabilitację dla dziewczynki, później na protezy, które co kilka miesięcy trzeba zmieniać, bo przecież dziecko szybko rośnie.

Zachęcamy wszystkich przyjaciół przedszkola do przyłączenia się do tej akcji!

Anna Marzec-Kokoszka

42656983_10204740759434847_3196046054428508160_n

ŻYWA LEKCJA TOLERANCJI

toler„To, że ktoś jest inny, wcale nie oznacza, że jest gorszy! Jest po prostu inny…”

W poniedziałkowy, październikowy poranek naszych starszaków z grupy IV i V odwiedzili wyjątkowi goście, którzy w najbardziej przystępny dla dzieci sposób poszerzyli wiedzę na temat tolerancji, inności i niepełnosprawności oraz zaszczepili w nich zrozumienie i sympatię dla ludzi wykluczanych z powodu swojej odmienności.

Podczas tego wyjątkowego spotkania Pani Małgosia opowiedziała wszystkim dzieciom wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju historię Super-bohaterki Karolinki, która w swoim, krótkim dwuletnim życiu przeszła już bardzo, bardzo wiele.

Mama Karolinki opowiedziała o tym jak wspaniałą dziewczynką jest Karolinka, co lubi robić i z kim się przyjaźni. Z tej pouczającej rozmowy dzieci dowiedziały się również o przebytych i czekających ją operacjach, oraz powodu jej odmiennego wyglądu.

Wszystkie dzieci z uwagą słuchały tej historii, która zobrazowana była przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez Panią Małgosię. Chętnie też dyskutowały na temat różnic w swoim wyglądzie, dochodząc do wspólnego wniosku, że wszyscy się różnimy.

Na koniec tego spotkania odwiedziła nas Karolinka, każde dziecko mogło poznać osobiście tą Super-bohaterkę. Na początku onieśmielona szybko została zaproszona do obejrzenia sali i wspólnej zabawy, a wyrazami sympatii ze strony przedszkolaków były piękne obrazki podarowane dziewczynce.

Karolinka to naprawdę wyjątkowa dziewczynka, a do tego ma wspaniałych rodziców, którzy dbają o jej zdrowie i lepsze życie. Cieszymy się bardzo, że już za rok Karolinka będzie częścią naszego przedszkolnego społeczeństwa, wspólnie zadbamy o to, aby czuła się z nami jak najlepiej.

Anna Marzec-Kokoszka

ZAPRASZAMY DO GALERII