Archive for Październik 10th, 2018

SAŁATKA OWOCOWA

owoceNasze przedszkolaki z grupy III i V korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły własnoręcznie przygotować pyszną, witaminową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, winogrona a nawet ananas. Wszyscy na widok tych smakowitych owoców mieli soczyste minki. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte.Każdy dostał talerzyk i nóż i przystąpiliśmy do krojenia.
Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

P. Wymazała, J. Grabarz

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z BOCHNI

pobrany-plikDnia 09.10.2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci oraz ich panie z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 2 w Bochni . Od samego rana przedszkolaki z grupy Pani Renaty oraz Pani Asi czekały na przyjazd najstarszej grupy z bocheńskiego przedszkola. Na ten dzień zaplanowano mnóstwo wspaniałych atrakcji, m.in.:

– wizytę w domu sióstr Urszulanek, gdzie dzieci z zaciekawieniem słuchały siostry opowiadającej o życiu św. Urszuli Ledóchowskiej- patronki naszego przedszkola,

– wspólne zabawy integracyjne, które cieszyły się dużym powodzeniem oraz najbardziej wyczekiwana przez dzieci atrakcja – ognisko na ogrodzie przedszkolnym. Dzieciom z Bochni bardzo spodobał się nasz plac zabaw, szczególnie samolot, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Na koniec pobytu w Lipnicy  przedszkolaki zjadły pyszną kiełbaskę, którą same dzielnie upiekły. Dziękujemy dzieciom oraz paniom z zaprzyjaźnionego przedszkola za wspólnie spędzony czas . Do zobaczenia na wiosnę w Bochni.

Joanna Krzak

Godło_Polski