Archive for Listopad 7th, 2018

Mazurek nasz piękny
Na stulecie naszej Polski
Niech śpiewa kto chętny

Jeszcze Polska nie zginęła…
Brzmi z morza do Tatr
Dzień stulecia Niepodległej
Jest rekordu wart!!!

Autor: Agata Dziechciarczyk

W piątek 9 listopada 2018 nasze przedszkole włączyło się w akcję bicia ,,Rekordu dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 dzieci w budynku głównym jak i w oddziale w Lipnicy Dolnej, nauczyciele i pracownicy przedszkola wspólne zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego, by rozpocząć świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości właśnie w ten sposób. Potem odbyła się prezentacja multimedialna o symbolach Polski oraz wspólne śpiewanie piosenek o Polsce.
O symbolach narodowych i polskich tradycjach wspominaliśmy dzieciom przez cały ostatni rok, przy wielu okazjach. Przedszkolaki brały udział w porankach muzycznych, podczas których uczyły się Mazurka Dąbrowskiego, zapoznawały się z pieśniami patriotycznymi, brały udział w happeningach patriotycznych. Już każdy przedszkolak wie, że mieszka w Polsce, zna hymn i pozostałe symbole, wie, że należy je szanować. Nadal będzie poznawać polskie legendy i tradycje podczas swojego pobytu w naszej placówce, gdyż budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu.

SMACZNE ZAJĘCIA

jablko-i-marchew8 listopada najmłodsze przedszkolaki z gr.I i II przyniosły do przedszkola po marchewce i jabłuszku. Podczas wspólnych zajęć o urządzeniach elektrycznych, które ułatwiają życie i pracę dorosłym, ale są bardzo niebezpieczne dla najmłodszych, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jej  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Po odpowiednim przygotowaniu składników pozostało tylko wrzucenie ich do maszyn (obsługiwanych przez panie) i sok gotowy! Większości dzieci bardzo smakował, był słodki a bez dodatku cukru i najważniejsze – bez konserwantów. Dzieci już wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.

Godło_Polski

indeks