Archive for Marzec 4th, 2019

„PO CYGANACH”

cygPrzedszkolaki kultywują tradycję przebierania się i chodzenia w końcówce karnawału „po Cyganach”. W barwnym korowodzie i w tym roku, w przedostatni dzień karnawału, korzystając z ładnej pogody, przedszkolaki wędrowały uliczkami Lipnicy Murowanej z cygańskimi pieśniami na ustach, wywołując uśmiechy na ustach mieszkańców. Kilkoro przechodniów włączyło się do wspólnego śpiewania. Było kolorowo i wesoło, dzieci były zadowolone i świetnie się bawiły!

WAŻNA INFORMACJA O UBIORZE DZIECI

19884Przypominamy, że na wiosenną pogodę (i na niepogody także) najlepsza jest metoda „na cebulkę”.

Znacznie lepiej jest zastosować kilka warstw cieńszych ubrań niż jedną, bardzo grubą. Jeśli pogoda jest zmienna (a tak często bywa w marcu, kwietniu), to zamiast nakładać na podkoszulek bardzo gruby sweter, lepiej założyć na niego jakieś dwie warstwy, np. bluzeczkę z długim rękawem czy koszulę oraz bluzę lżejszą od bardzo grubego swetra. Wówczas będziemy mogli zdjąć jedną z warstw, gdy zrobi się faktycznie ciepło i ponownie założyć, gdy dziecku będzie chłodniej.

Warto też zwrócić uwagę na grubość płaszcza lub kurtki i dopasować ją do temperatury.

Czasem lepiej jest włożyć lżejszy płaszczyk lub kurtkę i dwie, trzy dodatkowe warstwy niż gruby kombinezon czy kurtka, pod którą będzie tylko jedno grube ubranie.

DLATEGO PROSIMY O UBIERANIE DZIECI ADEKWATNIE DO POGODY! DZIĘKUJEMY!

źródło: artykuł ze strony miastodzieci.pl

Godło_Polski

indeks