Archive for Kwiecień 27th, 2019

HAPPENING EKOLOGICZNY

happening

W piątek 26 kwietnia odbył się kolejny HAPPENING EKOLOGICZNY. Organizując go mamy na celu zwrócenie lokalnej społeczności na problem zanieczyszczonego powietrza, wód i gleby. Chcemy także kształtować wśród najmłodszych odpowiedzialne postawy proekologiczne, chcemy by wiedziały, że każdy z nas ma wpływ na to w jakim środowisku przyjdzie mu żyć. Zachęcamy dzieci do segregacji śmieci i uczymy jak to robić, edukujemy w zakresie podstawowej wiedzy przyrodniczej i bierzemy udział w akcji sprzątania świata. Tym razem stworzyliśmy bardzo długi zielony korowód przedszkolaków wyposażonych w transparenty z hasłami ekologicznymi. Dzieci zawsze bardzo emocjonalnie podchodzą do tej imprezy – myślę, że skandowane w piątek hasła było słychać w całej okolicy. Odwiedziliśmy wiele instytucji, sklepów, spotykaliśmy mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy jak należy troszczyć się o środowisko naturalne. Osoby, które wykazały się wiedzą n/t ekologiczne otrzymywały od dzieci odznaki DZIEŃ ZIEMI 2019.
My nauczyciele, jesteśmy pełni nadziei, że nasze działania w tym zakresie przyniosą pozytywne skutki w przyszłości. Wierzymy, że nasi wychowankowie nie będą zaśmiecać ani zanieczyszczać planety, która jest naszym wspólnym domem.

R.Krzyżak

SPOTKANIE Z WYJĄTKOWYM GOŚCIEM

medal126 kwietnia odwiedził nas wyjątkowy gość – mieszkaniec Lipnicy Dolnej, pan Stanisław Wieciech – prezes Gminnego Związku Kombatantów AK w Lipnicy Murowanej.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i przedstawieniem gościa przez panią dyrektor Annę Marzec – Kokoszkę. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie pan Stanisław opowiadał dzieciom o swoim dzieciństwie, które przypadło na czas II wojny światowej, o czasach szkolnych, o obowiązkach, jakie dzieci miały w tamtym okresie czasu. Nasz wyjątkowy gość wytłumaczył przedszkolakom co to jest patriotyzm, na czym polega, i czym powinien się odznaczać patriota. Dzieci zadawały pytania panu Stanisławowi, a on udzielał z chęcią każdemu dziecku odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych – „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Piechota”. Pan Stanisław był mile zaskoczony, że dzieci znają już hymn Polski oraz tyle pieśni patriotycznych.  Przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność za spotkanie i lekcję patriotyzmu, wręczając gościowi rysunek i podziękowanie oraz kwiaty. Chętnie spotkamy się  z panem Wieciechem w przyszłym roku.

Godło_Polski

indeks