Archive for Czerwiec 5th, 2019

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA – LIPNICA DOLNA

dzien-dziecka-4Nietypowo w tym roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Zostaliśmy zaproszeni przez rodziców Weroniki na specjalnie dla nas zorganizowany pikinik. Zaraz po śniadaniu, założyliśmy odblaskowe kamizelki (prezent od taty Bartka) i bezpiecznie ruszyliśmy do domu Weroniki. Razem z nami ruszyły nasze mamy, które pomagały nam strzec stadko. Po drodze owiedziliśmy rodzinę bocianów – akurat była pora karmienia młodych i nie były nami za bardzo zainteresowane. Po przybyciu na miejsce okazało się, że stoły uginają się pod ciężarem smakołyków podarowanych przez rodziców. Dzieci same nie wiedziały od czego mają zacząć: od pachnącej kiełbaski, trampoliny czy zawodów w celnym rzucaniu do kosza, które również poprowadziły mamy. Atrakcji było tyle, że po kilku godzinach pobytu tam, naprawdę smutno było się żegnać. Jestem przekonana, że ten dzień na bardzo długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
        Bardzo, bardzo dziękujemy naszym rodzicom za zorganizowanie tak fajnej imprezy. Trzeba przyzać, że między naszymi rodzicami wyczuwalna jest jakaś tajemnicza nić, która ich łączy: któryś z nich powie słowo a reszta od razu podchwytuje temat i tak powstają kolejne spontaniczne działania, z których największą radość mają dzieci.
                                                                                           R. Krzyżak

DZIEŃ DZIECKA

dzien-dziecka-kopiaDzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W tym roku wyjątkowo trwał długo, bo w kalendarzu wypadł w weekend a w przedszkolu obchodziliśmy go we wtorek 4 czerwca. Tego dnia w przedszkolu cały dzień trwała zabawa na świeżym powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci bawiły się wspaniale. Dzień obfitował w liczne atrakcje: wystawę z fotografii dzieci wybranych przez nie same, zimne lody w ramach deseru po śniadaniu, malowanie twarzy, gry i zabawy ruchowe, wyścigi slalomem, zabawy z chustą animacyjną, z piłkami, zabawy z bańkami mydlanymi, słodki poczęstunek, a także zabawy na sprzętach dostępnych na placu zabaw.
Chociaż przedszkolaki na co dzień otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, podczas przedszkolnego Dnia Dziecka czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

NAJMŁODSZE GRUPY OBSERWUJĄ KUCYKI

kucykW ramach zajęć dydaktycznych o gospodarstwie wiejskim nasze przedszkolaki z najmłodszych grup (I, II i III) 3 czerwca udały się do hodowli kucyków nieopodal przedszkola. Mieliśmy okazję obserwować zwierzęta oraz poznać podstawowe informacje o ich zwyczajach i hodowli, utrwaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania w kontaktach ze zwierzętami oraz sprawowaniu opieki nad nimi. Pani Asia nakarmiła mieszkańców gospodarstwa chlebem, a odważniejsze przedszkolaki pogłaskały delikatnie przemiłe zwierzęta.
Dziękujemy właścicielce za możliwość obserwowania zwierząt! Dla przedszkolaków to niesamowite przeżycie.

Godło_Polski

indeks