Archive for Czerwiec 18th, 2019

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

strazak14 czerwca nasze przedszkolaki spotkały się ze strażakami z OSP z Lipnicy Górnej – p. Tomaszem Przybyłko i Adamem Kożuchowiczem. Pan strażak Tomasz opowiedział dzieciom o zawodzie strażaka i przypomniał o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas wakacji. Opowiedział też, co nalezy robić i jak ewakuować się z budynku, kiedy zdrowiu i życiu dzieci będzie zagrażało niebezpieczeństwo. Po próbie ewakuacji dzieci zadawały pytania i także odpowiadały na pytania gościa. Przed budynkiem czekała na dzieci super atrakcja – meleks strażacki, którym chętne dzieci (czyli wszystkie) mogły zostać przewiezione przez p. Adama:) Wszystkie dzieci były zachwycone, serdecznie dziękujemy za to strażakom!!!

WYCIECZKA SZEŚCIOLATKÓW DO SZKOŁY

wycieczka-dzieciNajstarsze przedszkolaki z grup IV, V i VI były na wycieczce w Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z nauczycielami i budynkiem szkoły. Nasi przyszli uczniowie zobaczyli klasy w których od września będą zdobywać wiedzę. Dzieci w budynku szkoły czuję się bardzo dobrze A swoich przyszłych wychowawców odebrały bardzo pozytywnie. Miłą niespodzianką dla nas był piknik zorganizowany dla uczniów klasy III, na który zostaliśmy zaproszeni. Były więc zjazdy na dmuchańcu, zajadanie się popcornem i przejażdżki meleksem. Bardzo dziękujemy organizatorom pikniku. Wychowawcy klasy III, rodzicom i strażakom z OSP w Lipnicy Górnej za zaproszenie nas na piknik. Dziękujemy nauczycielom Szkoły Podstawowej w Lipnicy Górnej za miłe przyjęcie, a szczególnie Pani Joli i Pani Ewie, które były doskonałymi przewodnikami. We wrześniu wszystkie najstarsze przedszkolaki pojawią się w szkole, która już teraz jest znajoma i przyjazna.

J.Grabarz

Godło_Polski