Archive for Październik 2nd, 2019

PODSUMOWANIE AKCJI „POMÓŻ SIĘ PRZYTULIĆ”

plakat-pomoz-sie-przytulicW naszej placówce we wrześniu odbywała się zbiórka nowych pluszaków pod hasłem „Pomóż sie przytulić” na rzecz dzieci z sal wybudzeń szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W przedszkolu zebraliśmy 31 pięknych maskotek, które wywołają 31 uśmiechów u pacjentów warszawskiego szpitala. Wszystkie  zebrane maskotki wyruszają w drogę do Warszawy we czwartek, 3 października.

Inicjatorką akcji jest radna dzielnicy Wawer i Warszawianka Roku 2018 – p. Anna Ojer, pomysłodawczyni wielu akcji niosących pomoc rodzicom dzieci i dzieciom z CZD.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania i wyrazić wdzięczność Rodzicom lipnickiego przedszkola za okazane wsparcie, dobroć i chęć niesienia pomocy a tym samym przykład dla Waszych dzieci!

A.Piechnik

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

plakat-informacyjny            Nasze przedszkole przystąpiło do III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna nasza Polska cała. W ramach projektu grupa starszaków wykonała zadanie przypadające na wrzesień: zabawy o tematyce patriotycznej- bingo oraz układanie godła Polski z gigantycznych puzzli. W placówce na I piętrze zorganizowano także kącik patriotyczny pod hasłem Piękna nasza Polska cała… w niej Lipnica Murowana. W kolejnych miesiącach pozostałe grupy będą przystępowały do projektu realizując zadania, dzięki którym lepiej poznają piękno naszego kraju.

(galeria będzie aktualizowana przez cały rok szkolny)

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W ODDZIALE PRZEDSZKOLA W LIPNICY DOLNEJ

plakat_grafika_sprzatanie_swiata_2019_978x1403-696x998Oddział przedszkolny w Lipnicy Dolnej przystąpił do projektu organizowanego przez stowarzyszenie NASZA ZIEMIA, związanego z ogólnopolską akcją Sprzątania Świata pod hasłem : NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY. Przystąpienie do projektu zawdzięczamy energicznym pracownikom Urzędu Gminy. W ramach projektu dzieci wzięły udział w porządkowaniu otoczenia budynku naszego oddziału przedszkolnego, Wiejskiego Domu Ludowego oraz drogi tzw.Dominikówki. Oprócz tego przedszkolaki w sposób spektakularny uprzątnęły piasek z nowopowstałego placu wokół „szkoły”. Wszystkie te działania były poprzedzone zajęciami edukacyjnymi dotyczącymi ekologii. Dzieci w sposób praktyczny uczyły się sposobu segregacji odpadów, dowiedziały się co to jest recykling i w jaki sposób my sami, możemy pomóc naszej planecie. Dzieci mają świadomość co szkodzi przyrodzie a tym samym, nam samym.
Zwieńczeniem akcji była wizyta w naszym oddziale Pana Wójta, Dyrektora GDK oraz urzędników naszej gminy, którzy wręczyli naszym dzielnym przedszkolakom dyplom za udział w akcji sprzątania świata i wielkie
pudło kloców. Wcześniej jednak przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zostaną strażnikami przyrody i otrzymali odznakę przyjaciela przyrody oraz mały upominek.

R.Krzyżak

Godło_Polski