Archive for Październik 6th, 2019

WITAMINKI, WITAMINKI… DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI!

salatkaWitaminki witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki. W pierwszym tygodniu października przedszkolaki poznawały witaminy znajdujące się w owocach oraz warzywach, uczyły się zasad zdrowego żywienia oraz dbania o własne zdrowie. Dlatego właśnie przedszkolaki  z wszystkich grup postanowiły własnoręcznie przygotować sałatkę owocową.
Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce – były gruszki, śliwki, jabłka, winogrona, pomarańcze, banany, kiwi, maliny, mango oraz granat. Zanim dzieci zaczęły kroić owoce, umyły ręce oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Kiedy wszystko już było gotowe, a owoce dokładnie umyte,  dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Sałatka była pyszna,  nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Oczywiście poczęstowaliśmy naszymi pysznymi sałatkami Panią Dyrektor oraz wszystkich pracowników przedszkola.  Mamy nadzieję, że smakowało!

Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesie owoców do przedszkola.

J. Zych

INFORMACJA O WYCIECZCE

pobrany-plik9 października 2019 r. (środa)  najstarsze przedszkolaki z grup IV oraz V wyjeżdżają na wycieczkę do Łososiny Dolnej na spektakl teatralny pt. „KAPKA PODRÓŻNICZKA
Z WODY KSIĘŻNICZKA”.

Wyjazd o godzinie 9:30,
powrót ok. godziny 12:30.

Koszt wycieczki to 26 zł.
Zgody na wycieczkę są do pobrania wychowawców.

Ostatecznie prosimy zgłaszać dzieci chętne na wyjazd do 7.10.2019 r.

Do 7 października prosimy o opłacenie kosztów wycieczki.

GRZYBY POLSKICH LASÓW

grzybW pierwszym tygodniu października, miesiąca, który „niesie ludziom grzyby” w grupie III przeprowadzono zajęcia o grzybach polskich lasów w ramach realizacji projektu Piękna nasza Polska cała. Dzieci dowiedziały się, czym jest grzybobranie, obejrzały okazy grzybów, dotykały, wąchały… Poznały kilka gatunków grzybów jadalnych jak i trujących, zobaczyły prawidłowy sposób wyciągania grzyba z ziemi. Dowiedziały się, żeby nigdy nie próbować surowych grzybów, nie sprawdzać ich smaku. Dowiedziały się także o tym, żeby nie niszczyć grzybów i nigdy nie zostawiać w lesie żadnych śmieci. Informacje z takich zajęć z pewnością dzieci zapamietają na długo. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną 🙂

Godło_Polski

indeks