Archive for październik 4th, 2021

teatrzyk 05.10.2021 roku
do przedszkola przyjedzie teatr Baśniowa Kapela
z przedstawieniem
„PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY”.
Prosimy o wpłacanie 12 zł do wychowawców grup do 4 października.

Dziękujemy.

SPOTKANIE „JESIENI”

Dzień 23 września był dla grupy pszczółek pełen wrażeń, ponieważ nie dość, że miały do wykonania bardzo ważną dla naszej planety czynność jaką jest sprzątanie świata, to również w tym dniu przypada data rozpoczęcia kalendarzowej jesieni. Dlatego właśnie, tuż po śniadaniu wyposażeni w worki na śmieci, oraz rękawiczki wyruszyliśmy uliczkami Lipnicy , aby posprzątać to co nie powinno się tam znaleźć. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, na poboczach trasy , którą wybraliśmy było bardzo mało śmieci, dlatego postanowiliśmy połączyć pożyteczne z przyjemnym i udaliśmy się na stary cmentarz w Lipnicy Dolnej, aby sprawdzić, czy rzeczywiście spotkamy tam jesień. Udało się, nie dość, że co krok dzieci dostrzegały jej oznaki, w postaci kolorowych liści, to jeszcze uzbieraliśmy cały koszyk jej darów – żołędzi, kasztanów oraz szyszek. Było ich znacznie więcej niż napotkanych po drodze śmieci, a ich zbieranie sprawiło wszystkim wiele radości. Z koszykiem oraz kieszeniami pełnymi „skarbów”, wróciliśmy do przedszkola, gdzie na Pszczółki czekała kolejna niespodzianka – „Pani Jesień” we własnej osobie ;) .Ona również miała ze sobą kosze pełne darów, które wspólnie z dziećmi obejrzała i omówiła. Jesień na dobre zagościła w naszym kraju, jaki sali. Przed nami jeszcze wiele wspólnych jesiennych spacerów i zachwycanie się pięknem jesiennej przyrody.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Z okazji Dnia Chłopaka

życzymy, żebyś był:

– odważny, jak Chase

– troskliwy, jak Rubble

– szybki, jak Marshall

– pomysłowy, jak Rocky

30 września w grupie Pszczółek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były wspólne rozmowy na temat wyjątkowości każdego dziecka, zabawy, konkursy oraz pamiątkowe zdjęcia. Na koniec dnia każdy chłopczyk został obdarowany pamiątkową odznaką „SUPER CHŁOPAKA”, dyplomem oraz małym łakociem :).

Dziewczynki były wyjątkowo miłe i tolerancyjne dla swoich kolegów w tym dniu i z wielką niecierpliwością czekają na ich święto ;)

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć