Archive for październik 11th, 2021

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITAREATURY – PSZCZÓŁKI ROZPOCZYNAJĄ UDZIAŁ W PROJEKCIE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

11 października dzieci z grupy Pszczółek rozpoczęły realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym założeniem jest dbanie o rozwój czytelnictwa wśród  najmłodszych.

Pierwszy moduł tego projektu nasi nazwę „Czytamy razem z Małym Misiem i bierze w nim udział cała grupa przedszkolna. Trwa on do momentu, aż nasz Miś odwiedzi ostatnie dziecko w grupie, a może i dłużej :)

Dzieci z grupy Pszczółek przygodę z Małym Misiem rozpoczęły od jego poznania – zarówno tego plastikowego, który będzie z nimi podróżował do domu, oraz tego pluszowego, który zamieszka na przedszkolnej półeczce w naszej sali. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały również prawdziwej historii Małego Misia i już nie mogą się doczekać, kiedy zabiorą go do swojego świata wielkiej literatury:)

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ DZIEWCZYNEK U PSZCZÓŁEK

11 października w grupie Pszczółek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Podobnie jak w dniu chłopców czekało na nasze dziewczynki wiele niespodzianek w postaci wspólnej zabawy, składania życzeń, wręczania pamiątkowych dyplomów i odznak, sesji zdjęciowej oraz szczególnej uprzejmości ze strony kolegów z grupy.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ DZIEWCZYNEK W GRUPIE SÓWEK

Dzień Dziewczynek przypada w kalendarzu 10 października. Sówki świętowały go dzień później. Po zajęciach głównych przyszedł czas na uświetnienie dnia m.in. poprzez zabawy dziewczynek w dobieranie bransoletek, pokaz mody czy słodki poczęstunek, tym razem przygotowany przez chłopców. Największe wrażenie zrobiła na dziewczynkach ich stylizacja do żywego obrazu na podstawie Portretu Elizy Pareńskiej Stanisława Wyspiańskiego. To była mini lekcja sztuki, skrupulatnie obserwowana przez chłopców. Po sesji zdjęciowej chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia oraz wręczyli skromne, ale przydatne podarunki.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia fotografii