Archive for czerwiec 3rd, 2022

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Przypomnijmy – tegoroczna kampania społeczna  „Cała Polska czyta dzieciom” odbywa się pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną estymą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy. Natomiast XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2022, przewrotnie ma hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. O co chodzi? O pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska*.
Przedszkolaki również wzięły udział w tak ważnej akcji. 30 maja do biblioteki zostały zaproszone Misie i Motylki. Wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, który przeczytał pan leśnik – Tomasz Bronicki. Gość miał okazję opowiedzieć o swojej pracy i o tym, jak troszczyć się o lasy.
We wtorek i piątek bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy Sówek. We wtorek spotkały się z panią florystką Jagodą Kruk, która oprócz czytania zaoferowała dzieciom wykonywanie bukietów z żywych kwiatów jak i wykonanie kompozycji kwiatowej, które zdobi już budynek biblioteki. W piątek dzieci spotkały się z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych panem Piotrem Buglewiczem, który po przeczytaniu dzieciom dwóch tekstów literatury dziecięcej podarował dzieciom „Spacerowniki” i super tatuaże a także zaprosił do podlewania dębu szypułkowego zasadzonego niedawno w pobliżu biblioteki z okazji jubileuszu 25 lecia założenia Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego.
W czwartek w bibliotece gościły dzieci z grupy Pszczółek, których w świat książek zaprosiła dyrektor GDK w Lipnicy Murowanej p. Agnieszka Żołna – Zdunek.
.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĘTA URSZULA – NASZA PATRONKA”

Dnia 29.05.2022r., we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w parafii św. Andrzeja Apostoła nastąpiło podsumowanie konkursu „Święta Urszula – nasza patronka” i ogłoszenie wyników.

Komisja w składzie: P. Dyrektor Monika Kruk, Ks. Proboszcz Jachymczak, s. Barbara Białas, P. Dorota Dzięgiel, P. Joanna Zych, podejmując się niezwykle trudnego zadania – biorąc pod uwagę: pomysłowość, stopień trudności techniki, staranność wykonania, wkład pracy dziecka i rodziców wyróżniła następujące prace:

Miejsce I – przyznano Oli Przybyłko z Rodzicami oraz Piotrowi Wąsowiczowi z Rodzicami

Miejsce II – przyznano Mikołajowi i Wiktorii Jaworskim z Rodzicami

Miejsce III – przyznano Laurze Lis z Rodzicami

Wyróżniono prace:

Ewy Falkowskiej z Rodzicami,

Filipa Mikuły z Rodzicami

Krzysztofa Michałka z Rodzicami

Niny Wieciech z Rodzicami

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli się trudu wykonania pracy konkursowej „Św. Urszula – nasza patronka”.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć – 11 czerwca – na uroczystościach Jubileuszu 60 – lecia Przedszkola Samorządowego im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, na wystawie w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej.

s. Magdalena

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystego wręczania nagród

ZMIANA GODZIN ODWOZÓW WE WTOREK 07.06.2022 r.

Godło_Polski

indeks