Archive for czerwiec 8th, 2022

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO RAJBROTU

Misie i Motylki we wtorek, 7 czerwca, korzystając z pięknej pogody, udały się do Rajbrotu. Zostały mile przywitane przez pana Krzyśka Janiczka – tamtejszego organistę. Pan Krzysiek oprowadził dzieci po nowym kościele – św. Jana Pawła II, opowiedział o najważniejszych miejscach w tym kościele, po czym zaprosił wszystkich na chór. Tam zaprezentował grę na nowych organach piszczałkowych, a także zaprosił każdego z osobna do zagrania na tym instrumencie. Po obejrzeniu nowego kościoła przyszedł czas również na ten drewniany, zabytkowy kościół p.w. Narodzenia NMP. Przedszkolaki oglądnęły ciekawe malowidła ścienne, mogły zaglądnąć za stary ołtarz, miały okazję zagrać na dzwonkach i gongu. Nasza wycieczka znalazła finał w Przedszkolu Samorządowym w Rajbrocie. Zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci przez rówieśników i panie. Zjedliśmy pyszne ciasto, gasząc emocje kompotem. Nasze dzieci wspaniale zintegrowały się z małymi Rajbroczanami podczas zabawy na ogrodzie przedszkolnym. Niektóre nie miały nawet ochoty wracać, tak pysznie się bawiły. Oczywiście zaprosiliśmy dzieciaki z Rajbrotu do nas i obiecaliśmy, że przyjedziemy tutaj jeszcze niejeden raz.

B. Pajor, Jot. Zet.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

galeria 1

galeria 2

MAMA PAULINKA CZYTA DZIECIOM

Poniedziałek, 6 czerwca, okazał się bardzo miłym początkiem tygodnia. Mama Olka Wymazały, Paulinka, w ramach bajkoterapii przeczytała dzieciom poobiednią bajeczkę. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Samochodzik Franek na Safari”. Nowy głos, ciekawa bajka z morałem i dzieci zastygły jak w hipnozie. To pierwsza taka akcja czytania przez rodzica w tym roku. Zapraszamy więc innych.

B. Pajor

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ DZIECKA

Drugi rok z rzędu w dniu 1 czerwca Rada Rodziców przy Przedszkolu w Lipnicy Murowanej zorganizowała dla wszystkich przedszkolaków specjalny Dzień Dziecka. Dzieci podzielone na grupy przychodziły wraz z nauczycielami na Stary Plac Zabaw, gdzie mogły skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji: malowania twarzy, ogromnych baniek, malowania na folii, zabaw z animatorami, dużej dmuchanej zjeżdżalni, przejażdżki melexem i innych. Na zmęczonych czekała wata cukrowa, popcorn oraz przygotowany przez pracowników przedszkola smaczny obiad – w tym dniu w postaci grilla. Dzięki świetnej pogodzie, przedszkolaki mogły bawić się, tańczyć i skakać aż do utraty sił… tylko czy one w ogóle potrafią się zmęczyć?
Dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn i cieszący się ogromnym powodzeniem Melex bezpłatnie użyczyli strażacy OSP z Lipnicy Górnej,  a bezpłatny dostęp do prądu kolejny raz zapewniła Pani Janczyk.

Rada Rodziców Przedszkola

galeria 1

galeria 2

galeria 3

.

Dyrekcja Przedszkola pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku z Okazji Dnia Dziecka: Rodzicom z Rady Rodziców obecnym z nami w tym dniu za poświęcony czas i siły, nauczycielom i pracownikom przedszkola a w sposób wyjątkowy Strażakom z OSP w Lipnicy Górnej za wspaniałe atrakcje dla dzieci, zwłaszcza dmuchaną zjeżdżalnię i przejażdżki melexem :) Radość i uśmiech przedszkolaków – bezcenne.

Godło_Polski

indeks