Archive for wrzesień 26th, 2022

SPOTKANIE MISIÓW Z PANIĄ JESIEŃ

Jesień las maluje na złoto,
Jesień spaceruje z ochotą.
Jesień śmiało po chmurach skacze,
Jesień mżawką czasami płacze.
Jesień to jest taka dama, co wędruje całkiem sama.
Z mgły zakłada pelerynę, miewa tajemniczą minę…

23 września zaczyna się kalendarzowa jesień, kojarząca się między innymi z przepiękną feerią ciepłych barw. Tego dnia dzieci z grupy Misie wybrały się na spacer, podczas którego znalazły i nazbierały do koszyczków żołędzie, kasztany i jarzębinę. Po spacerze spotkały się w sali z panią Jesienią, która opowiedziała im o sobie i o zmianach, jakie będzie powoli wprowadzała w przyrodzie. Na koniec zatańczyła z dziećmi wspólny jesienny taniec.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć

J. Grabarz, A. Piechnik

DZIEŃ KROPKI W GRUPIE JEŻYKÓW

15 września grupa V świętowała pierwsze z wielu nietypowych świąt – DZIEŃ KROPKI. Mimo, iż sama nazwa nic wiele nam nie mówi, jest to bardzo wartościowe święto, które watro obchodzić w przedszkolu. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy, od przeczytania książki Peter H. Reynolds „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Jest to historia o nieśmiałej dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Po omówieniu przeczytanego tekstu układaliśmy historyjkę obrazkową związaną z tą właśnie książką. Okazało się, że Jeżyki, bardzo pięknie słuchają ze zrozumieniem.

Kolejne nasze aktywności w tym dniu również były związane z KROPKĄ – tworzyliśmy grupowe kropkowe prace na podłodze, ćwiczyliśmy z kropkowymi kartami ruchowymi, wykonując śmieszne i kreatywne zadania, kolorowaliśmy wielką kolorowankę oraz tworzyliśmy własne i niepowtarzalne prace plastyczne pt. „Od kropki wszystko się zaczęło”.

Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, wzięło udział w sesji zdjęciowej oraz podjadło troszkę kropkowych chrupek.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

Anna Marzec-Kokoszka

Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury- czytelnicza przygoda Motylków. Powitanie Jesieni w naszej grupie.

Już po raz drugi, nasza grupa przystąpiła do projektu, który promuje i rozwija czytelnictwo wśród najmłodszych; gdzie za pośrednictwem literatury dzieci uczą się budować prawidłowe relacje, rozpoznawać i nazywać emocje, czy też radzić sobie w sytuacjach trudnych. Rozpoczęliśmy projekt wraz z mamą naszego Nikosia, panią Ewelina Hajduk. Pani Ewelina przybliżyła nam historię małej wiewiórki Zosi, która słuchając innych, zwątpiła w słuszność swoich decyzji i odczuć. Książka „Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę” Aleksandry Srokowskiej-Ziółkowskiej to zbiór opowiadań z przesłaniem. Nasze Motyki słuchały z wielkim zainteresowaniem. A nasz miś, który w tym roku towarzyszy przedszkolakom w wspólnej przygodzie przybrał imię Mikołaj i już powędrował do pierwszego Motylka.

Również w tym samym dniu przywitaliśmy panią Jesień. Nasze Motylki poprzez jesienne zabawy dydaktyczne i ruchowe odczarowały smutną pogodę za oknem i w naszej sali zrobiło się kolorowo i wesoło. Dzieci za pomocą ilustracji opowiadały, co dzieje się w czasie nastania jesieni, a zachodzące zmiany w przyrodzie opisywały z wielka precyzją. Na jesienny taniec po lesie załapała się również pani Ewelina, która z wielka gracją zatańczyła z nami poleczkę, kujawiaka czy krakowiaka.

To nasze pierwsze czytanie z zaproszonym gościem, które upłynęło w miłej atmosferze, a pani Ewelinka otrzymała dziecięce prace wykonane specjalnie dla niej. Już oczekujemy następnych gości.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

Jot.Zet.