Archive for wrzesień 28th, 2022

OWOCOWE AKTYWNOŚCI I DZIEŃ JABŁKA

W ostatnim tygodniu września, w którym wypada Dzień Jabłka, dzieci z grupy Misiów poszerzały swoją wiedzę o tym owocu: m.in. poznawały różne gatunki jabłek, określały kolory i wielkości, kształty, dowiedziały się, co to jest sad. Rozmawiały także o tym, co możemy przygotować z tych zdrowych, pełnych witamin owoców.
Dzieci wykazały się dużą aktywnością podczas różnych proponowanych im zabaw (logorytmicznych, oddechowych, artykulacyjnych). Pyszny i zdrowy sok przygotowany przez panią Alę z jabłek i marchewek przyniesionych przez dzieci znikał szybko z ich kubeczków. Sam DZIEŃ JABŁKA zaliczamy do bardzo udanych!

A. Piechnik

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

28 września (w środę) dzieci z wszystkich grup wyruszyły na akcję Sprzątania Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej edycji sprzątania świata brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Bo wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze: te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej planecie nie ma.

Głównym celem akcji jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i budowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci zadbały o porządek bliskiej i dalszej okolicy przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich fotorelacji:

GRUPA MISIÓW

GRUPA BIEDRONEK (WKRÓTCE)

GRUPA MOTYLKÓW I JEŻYKÓW

GRUPA PSZCZÓŁEK I SÓWEK

GRUPA KOTKÓW

Koordynator akcji Joanna Grabarz

SPOTKANIE DZIECI Z GRUPY BIEDRONEK Z PANIĄ JESIENIĄ

Biedroneczki 23 września spotkały się z panią Jesienią w sali i oficjalnie ją powitały. Po rozmowie i tańcu ze śpiewem pani Jesień życzyła dzieciom pięknej jesiennej pogody, mnóstwa grzybów w lasach i udanych spacerów w poszukiwaniu kasztanów, żołędzi i kolorowych liści.

M. Janik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć