pieczywonO tym jak powstaje chleb i różnego rodzaju bułeczki najmłodsze przedszkolaki z gr.I i II miały okazję dowiedzieć się na zajęciach, które miały miejsce w dniach 15.10 – 16.10. Towarzyszyło nam hasło „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci m.in. oglądały film edukacyjny o takim tytule, śledziły losy bohaterów teatrzyku kukiełkowego „O kromce chleba”,  poznały piękną bajeczkę piekarską, zobaczyły kłosy zbóż, sprawdziły, co się dzieje po zgnieceniu ziaren. Główną atrakcją zajęć było wspólne przygotowanie ciasta drożdżowego przy użyciu „magicznych” składników. Bo jak to możliwe, że z mąki, drożdży, cukru, soli, jajek, mleka i masła wyszły tak pyszne słodkie bułeczki? Pyszne, bo po upieczeniu i ostygnięciu, zostały zjedzone przez małych piekarzy jak i degustatorów do ostatniego okruszka:)