zniczPrzed nami pełne zadumy i nostalgii dni świąteczne – Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dni kiedy z pewnością wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami odwiedzą, groby swoich najbliższych.
W ostatnich dniach października corocznie odwiedzamy nasze lipnickie cmentarze, tak również było i dzisiaj – 31 października. Zanim jednak wyruszyliśmy ze zniczami w dłoniach, dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w zajęciach przybliżających im, bardzo trudny temat jakim jest śmierć bliskiej osoby. Wprowadzeniem do tematu było wysłuchanie bajki terapeutycznej pt. „Czy żal może nam za(słonić) radość życia?” autorstwa Barbary Stańczyk. Opowiadała ona o życiu słoni, ich długowieczności i mądrości. W wyjątkowy sposób ukazała ona dzieciom jakimi wartościami należy kierować się w życiu, a także uczuć jakie nam towarzyszą kiedy odchodzi ktoś z naszych bliskich. Podczas pogadanki na temat opowiadania wychowawcy podkreślili w jakim celu odwiedzamy groby bliskich na cmentarzach i jak należy się tam zachowywać.
Po zajęciach udaliśmy się na start cmentarz, by odwiedzić groby Nieznanego Żołnierza, gdzie wspólnie się pomodliliśmy i zaświeciliśmy znicze.

A. Marzec – Kokoszka