Illustration of a boy at the hairdresserW związku z omawianą tematyką, przedszkolaki z grupy II i III odwiedziły pobliski salon fryzjerski „Gocha”, którego właścicielką jest pani Małgorzata Mleczko-Wojciechowska. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Trafiliśmy idealnie – klient, a zarazem wujek jednej z dziewczynek, czekał na strzyżenie. Obserwowaliśmy więc pracę fryzjerki nad jego fryzurą. Po skończonej pracy i pożegnaniu klienta pani Gosi, dzieci obejrzały urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów, z zaciekawieniem oglądały palety z kolorowymi pasemkami. Najbardziej uwagę wszystkich przykuł nietypowy fotel do strzyżenia dzieci – wyglądał jak prawdziwy samochód, nawet miał otwierane drzwi i ruchomą kierownicę. Obcinanie włosów w takim fotelu to wielka frajda! Kiedy nasza wizyta dobiegała końca, pani Gosia poczęstowała dzieci słodyczami, dzieci za poświęcenie czasu odwdzięczyły się wręczonym przez nie podziękowaniem.
Wycieczka do salonu fryzjerskiego była świetną okazją do utrwalenia wiadomości na temat pracy fryzjera, które dzieci zdobyły w przedszkolu.