julia-do-druku

29 maja 2019r. obchodziliśmy Dzień Patrona – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W przedszkolu dzieci poznały, a niektóre przypomniały sobie sylwetkę patronki. Zapoznały się z treścią i ilustracjami książki z serii „Święci uśmiechnięci”, obejrzały film dla dzieci o Julce Ledóchowskiej oraz śpiewały piękny utwór z refrenem „Gdyby miłością świętej Urszuli można było świat otulić, byłoby wiem… najpiękniej tak, świat to by nie był, ale raj”. Zapamiętały wiele faktów z życia św. Urszuli i zrozumiały jej przesłanie.
Wieczorem dzieci wraz z rodzicami, zaproszeni goście oraz pracownicy przedszkola udali się na Mszę świętą z tej okazji
do kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła na godzinę 18:00. W oprawę mszy włączyło się mnóstwo lipnickich przedszkolaków, których przygotowała i nad którymi czuwała podczas uroczystości s. Dorota Kędziora. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości serdecznie dziękujemy!