DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE W LIPNICY DOLNEJ

dppp20 września obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Święto to nie byle jakie, więc postaraliśmy się wspólnie z rodzicami aby w tym dniu nie zabrakło dzieciom atrakcji i by zapamiętały ten dzień na długo. Myślimy nieskromnie, że ten cel osiągnęliśmy ;) Pierwszą atrakcją była krótka wizyta „starszaczków” – jak nazywa ich  pieszczotliwie ciocia Karolinka – z zaprzyjaźnionego żłobka „Kubuś i przyjaciele”. Dzieci miały okazję na wspólną zabawę, przedszkolaki ochoczo zajmowały się młodszymi kolegami i koleżankami – mogli poczuć się bardzo dorosło w towarzystwie tych uroczych i bardzo grzecznych „Kruszynek”. Druga atrakcja, to przyniesione przez rodziców smakołyki – tego dnia jedzenie słodyczy jest dozwolone ;) A trzecia to zajadanie się pyszną watą cukrową, którą zorganizowała mama Mai, a po których nasze dzieci były jak najprawdziwsze „słodziaki”. Kulminacją tego dnia okazał się jednak zamek dmuchaniec, który udało nam się rozłożyć w jednej z sal. Dziecięce  okrzyki radości towarzyszyły nam cały przedszkolny dzień. Miłe też było spotkanie z naszymi pierwszaczkami, którzy akurat tego dnia zjawili się w przedszkolu niemal w komplecie i też mogli wziąć udział w zabawie. Było pięknie !!!
      Dziękujemy mamie Mai i innym rodzicom, którzy jak zwykle chętnie włączyli się w przygotowanie tego świątecznego dnia.
                                                                                                                                  R. Krzyżak