DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U „PSZCZÓŁEK”

5 listopada sala PSZCZÓŁEK zamieniła się w Bajkową Krainę. To właśnie w tym dniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka pszenicy od grochu. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały odznaki. Bajki i baśnie rozweselają, bawią a także przekazują ważne wartości życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.  Dzieci przekonały się, że warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, ale również był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia zdjęć