SPOTKANIE DZIECI Z PANIĄ ZIMĄ

Grupę Motylków i Sówek 22 grudnia odwiedziła pani Zima, która rozpoczęła właśnie panowanie na tronie. Dzieci przyjęły ją wyjątkowo ciepło. Okazało się, że Zima uwielbia się ciepło ubierać, mimo, że jej zadanie polega głównie na chłodzeniu, mrożeniu i  prószeniu śniegiem. Powiedziała, że jest najkrótszą porą roku – zostanie w naszym kalendarzu na 89 dni. Zdradziła też dzieciom, że tęskni za swoimi siostrami, najbardziej za latem, bo dawno jej nie widziała. Pani Zima omówiła z dziećmi zasady bezpiecznych zabaw zimowych, wspomniała o zimowym stroju, o dbaniu o zdrowie, gdy na zewnątrz jest zimno. Podkreśliła, jak ważne jest dokarmianie zwierząt, podczas kiedy ona panuje.
Oczywiście nie zabrakło zabaw dzieci z Zimą  –  śpiewu o najmroźniejszej, ale ostatnio leniwej porze roku, i zimowego tańca, a także bitwy śniegowej na papierowe kulki. Wszyscy bardzo wesoło spędzili czas. Na pożegnanie pani Zima podziękowała dzieciom za wspaniałą zabawę i wyruszyła w świat.

A. Piechnik, J. Zych

Spotkanie z panią Zimą u Motylków