DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁEK DOKARMIAJĄ PTAKI

„Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo- dzieci!!!

Przedszkolaki dobrze wiedzą, że zima to trudny czas dla wszystkich zwierząt, ze względu na niską temperaturę oraz trudne warunki pogodowe. Dlatego też PSZCZÓŁKI pamiętają, aby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla naszych najmniejszych milusińskich- ptaszków. Każdego dnia dzieci przypominają, aby uzupełnić ptasią stołówkę. Przedszkolaki również przygotowały dla ptaszków „kule z przysmakami”, które umieściliśmy na drzewach przed przedszkolem. Dokarmiając ptaki dzieci uczą się odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne oraz mają możliwość obserwacji ptaków. Dzięki naszej pomocy, ptaki mają szansę przetrwać trudny dla nich czas, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają. Pomóżmy ptakom przetrwać zimę, dokarmiajmy je!!!
P. Wymazała