UCZYMY SIĘ JAK DBAĆ O NASZĄ ZIEMIĘ – LIPNICA DOLNA

Dzień 22 kwietnia to ważna data, gdyż wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu tematyka związana z EKOLOGIĄ i wychowanie proekologiczne od lat jest sprawą niezwykle istotną. Kładziemy duży nacisk, aby uświadamiać najmłodszych, w jaki sposób nie szkodzić środowisku, ale też uczymy co MY SAMI możemy zrobić aby ratować naszą planetę. Przedszkolaki chętnie brały udział w różnorodnych działaniach, które nie dość, że edukowały, przyniosły dzieciom dużo radości. Dzieci świetnie poradziły sobie z segregacją odpadów, widać to było w trakcie zabawy tropiącej… otóż okazało się, że do naszego przedszkola wtargnęły złośliwe krasnoludki, które zrobiły straszny bałagan i rozsypały mnóstwo śmieci. Dzieci sprawnie i precyzyjnie zrobiły porządek, a odpadki wylądowały w odpowiednich workach. Muszę tutaj dodać, że niektóre przedszkolaki są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie, co świadczy o świadomym i odpowiedzialnym podejściu rodziców do tematu. Nasze przedszkolaki wykonywały ciekawe prace plastyczne z użyciem farb rosnących, stworzyły wspólnie z nauczycielami KODEKS MAŁEGO EKOLOGA, z zainteresowaniem obejrzały mini spektakl teatralny, którego główną bohaterką była porzucona do rowu puszka. No i w końcu to co najważniejsze… po raz kolejny wzięły udział w HAPPENINGU EKOLOGICZNYM. Kapryśna wiosenna pogoda obdarowała nas słonecznym przed południem, więc pochwyciliśmy banery z ekologicznymi hasłami i ruszyliśmy głośno skandując uliczkami naszej miejscowości. Słychać nas było daleko – dzieci dały radę i pokazały, że mają moc. Z relacji rodziców wiem, że hasła tak mocno zapadły im w pamięć, że niektóre z nich. w domu nadal głośno je powtarzały. Miejmy nadzieję, że przesłanie tego dnia i tygodnia pozostanie w nich długo…bardzo długo. Ktoś mądry kiedyś powiedział i trudno się z tym nie zgodzić, że ZIEMIA TO NIE JEST COŚ CO ODZIEDZICZYLIŚMY PO NASZYCH PRZODKACH, ALE COŚ CO POŻYCZYLIŚMY OD NASZYCH DZIECI.

R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć