„MOJE CIAŁO – JAK TO DZIAŁA” – UKŁAD KOSTNY, CZĘŚCI CIAŁA I ZMYSŁY

Grupa Jeżyków zaczęła przygodę z innowacją pedagogiczną pt.: „Moje ciało – jak to działa?”. Ludzkie ciało jest fascynującym światem. Aż trudno uwierzyć w jak przemyślany sposób jest zbudowane i ile zachodzi w nim procesów. Innowacja pedagogiczna „Moje ciało – jak to działa?” pozwoli przedszkolakom pogłębić wiedzę dotyczącą funkcjonowania organizmu ludzkiego, zachowań prozdrowotnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Na każdych zajęciach będzie towarzyszył dzieciom „Kostek” – szkielet, który wprowadził je w świat anatomii i ciekawostek dotyczących organizmu człowieka. Innowację tą rozpoczęliśmy od zapoznania się się z układem kostnym. Przedszkolaki obejrzały model ludzkiego szkieletu. Dowiedziały się także, po co człowiekowi kości. Dzieci miały okazję zbudować i obejrzeć model ludzkiego szkieletu, a także stworzyć za pomocą patyczków higienicznych własnego „tańczącego Kostka”. Nazywaliśmy części ciała, a także poznawaliśmy ich funkcję. Przedszkolaki określały stronę prawą i lewą, a także uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych, które utrwalały nazwy poszczególnych części ciała. Mówiliśmy również o skórze i zmysłach. Za pomocą lupy oglądaliśmy naszą skórę i wyciągaliśmy wnioski co do jej wyglądu. Poznaliśmy także pięć zmysłów: węch, słuch, dotyk, wzrok oraz smak. Zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące i jeżyki z zaciekawieniem brały w nich udział :-)

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia zdjęć