JEŻYKI I SÓWKI NA LEKCJI BIBLIOTECZNEJ

4 marca dzieci z grupy Jeżyków i Sówek w ramach lekcji bibliotecznej odwiedziły siedzibę GBP w Lipnicy Murowanej. Ciepło przyjęła wszystkich pani Bogumiła Kuźma, dzięki której dzieci miały okazję poznać tajniki pracy bibliotekarza. Mogły także dowiedzieć się jak należy traktować książki oraz w jaki sposób zachowywać się podczas takich odwiedzin. Dzieci wysłuchały opowiadania Nie chcę się tak bawić z serii książek o Kici Koci, wspaniale odpowiadały na zadane pytania. Miały okazję „pobuszować” wśród półek z książkami dla dzieci i obejrzeć te, które wzbudziły ich zainteresowanie. Pani Bogumiła zachęciła dzieci do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, wszystkie dzieci jednogłośnie nabrały ochoty na udział w tej wspaniałej akcji.
Zajęcia biblioteczne były bardzo owocne. Oczywiście przedszkolaki pięknie podziękowały za wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję, że wraz z dziećmi będziemy wracać do biblioteki na cykliczne spotkania z panią bibliotekarką i wspaniałymi książkami.

A. Piechnik, J. Zych