ddgds

W piątek 13 października 2017 roku wkroczył do naszego przedszkola kolorowy korowód dzieci Szkoły  Podstawowej z Lipnicy Murowanej pod opieką pań- pani Katarzyny Bazarnik i pani Magdaleny Malagi. To nie był heppening z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego czy Dzień Solidarności z Protestującymi Lekarzami przypadającymi na ten dzień.

Dzieci szkole wraz z swoimi paniami ubrane w odblaskowe kamizelki z transparentami głoszącymi hasła m.in.:

KTO NOSI ODBLASKI ZASŁUGUJE NA OKLASKI!

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM -NOŚ ODBLASKI!

NOŚ ODBLASKI- BĘDZIESZ BEZPIECZNY!

ODBLASKÓW BLASK- CHRONI NAS!

Podjęły trud przypomnienia wszystkim jak ważne jest być widocznym na drodze, być bezpiecznym w drodze. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym powinniśmy się zaopatrzyć w odblaski, dorośli, dzieci czy dla naszych pupili 🙂 też spacerują razem z nami.  Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Oto przydatne rady jak nosić odblaski:

1. Światła mijania świecą dość nisko – umieść opaskę odblaskową na kostce a będziesz lepiej widoczny.
  2. Jeżdżąc na rowerze załóż kamizelkę lub szelkę odblaskową, ale nie zapominaj o swoim pojeździe. Najlepiej sprawdzą się nakładki na szprychy lub naklejki na rower
  3. Sport to zdrowie dlatego każdy biegacz lub osoba uprawiająca nordic walking powinna zaopatrzyć się w sportową czapkę odblaskową lub sportową saszetkę LED
  4. Jeśli twoje dziecko chodzi samo do szkoły wykorzystaj jego plecak i przyczep zawieszkę odblaskową. Doskonale sprawdzi się zawieszka twarda z certyfikatem bezpieczeństwa.
  5. Twój pies uwielbia wieczorne spacery? Zaopatrz go w obrożę odblaskową lub zawieszkę LED-ową. Samochód ominie pieska, ale i Ciebie.
  6. Jeśli Ty lub Twoje dziecko lubi nowoczesne rozwiązania zaopatrz się w nakładkę na buty z diodami LED. Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych.
  7. Pamiętaj o osobach starszych. Seniorzy nie zawsze mają dostęp do internetu. Sprezentuj bliskiej osobie opaskę odblaskowa na rzep, jest łatwa w użyciu i ma uniwersalne zastosowanie.

Ten odblaskowy heppening przypomniał nam w co mamy zaopatrzyć nasze dzieci aby szczęśliwie i bezpiecznie dotarły do przedszkola, a następnie do domu. Świetnie przygotowane transparenty, hasła mocno zapisały się w naszych  głowach. Dziękujemy paniom za dobrze zorganizowaną akcję ODBASKI i za wizytę w przedszkolu.

Jot.Zet.