22854870_1533235460068183_1299781967_n

27.10.2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami sierżantem sztabowym Mateuszem Ptasznikiem i starszym sierżantem Antonim Nowakiem z Komisariatu Policji z Nowego Wiśnicza. Tematem spotkania z dziećmi było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu.Policjanci w formie praktycznej przypomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię i na światłach oraz podczas poruszania się po drodze bez chodnika. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpieczeństwa, wykazywały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy. Dużą atrakcją spotkania była prezentacja atrybutów policjanta z możliwością założenia czy też wzięcia do ręki. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z nami.

Magdalena Janik