andrzejki-zwyczaje29 listopada 2018 r. nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu dzieci mogły zapoznać się z tradycją tego święta. Przygotowane rekwizyty, świece i unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku stworzył odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Impreza rozpoczęła się w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie układając buciki, aby dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż; przebijając serca z imionami naszych żon/ mężów; dowiedzieliśmy się kim będziemy w przyszłości itd… Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy jest znany od bardzo dawna, jednak pamiętajmy, że wróżba to zabawa i nie należy jej traktować poważnie, chociaż…… kto wie może się spełni 🙂 

 Nasze przedszkolaki w dzień Andrzejek oprócz popełniania przeróżnych wróżb i zabawy przy dźwiękach wesołej muzyki, gościły zespół tancerzy ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie. Zespół składający się z uczniów V i VI klasy, pod kierunkiem pani Doroty Golonek – Suder, przedstawił różne układy taneczne, włączając przedszkolaków do wspaniałej zabawy i zarażając chęcią tańca. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i był okazją do wspólnej zabawy.

Paulina Wymazała

Zapraszamy do galerii