img_9803

Dnia 26 kwietnia 2018 roku mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć wspaniałych muzykantów – uczniów Szkoły Muzycznej w Żegocinie (filia Lipnica Murowana) wraz ze swoimi nauczycielami – panią Elżbietą Miąsik, panią Krystyną Lozanchyn i panem Bogdanem Tomala. Jeszcze większą radość sprawił nam widok naszych absolwentów – wyrośniętych, uśmiechniętych i jakże uzdolnionych. Porwali nas swoimi występami od pierwszego dźwięku. Dzieci ledwie mogły wysiedzieć na tym koncercie. Muzyka podrywała ich, zapraszają do tańca. A wśród tych przyszłych wirtuozów mogliśmy posłuchać:

  • Natalia Liszka – skrzypce
  • Łukasz Bagiński, Jakub Klimek, Kacper Żołna- zespół perkusyjny – ksylofon
  • Mateusz Leszczyński – saksofon
  • Mateusz Tabor – akordeon
  • Jakub Lis – puzon
  • Jakub Kulas – fortepian
  • Małgorzata Trojan – flet
  • Grzegorz Panna – Gitara
  • Klimek Justyna- trąbka
  • Kacper Chochliński – klarnet.

Trudno powiedzieć, który występ był najlepszy, który się najbardziej podobał. Każdy miał swój typ. Jedno jest pewne. Ta audycja muzyczna wzbudziła wiele radości i zachwytu, ale także wzruszeń. Mogliśmy podziwiać nasze szkolne dzieci, jak wielką pracę wykonują każdego dnia aby być najlepszym w swojej pasji. Jak spełniają marzenia, pokonują trudności, „powalają” swoim talentem. Wielki pokłon składamy w stronę nauczycieli szkoły muzycznej – za to że, zarazili te dzieci szczerą miłością do muzyki i wykształcili wielu młodych ludzi z Lipnicy. A to jeszcze nie koniec ich nauki 🙂 Było bardzo przyjemnie i inspirująco. Oby więcej takich występów.

Jot.Zet.

Fotorelacja