czytanie
Nam, tym razem czytała Pani Beata Sowa, czyli osoba która o książkach, także tych dla dzieci, wie bardzo dużo. Odwiedziła nas w piątek 10 listopada i przywiozła ze sobą sporo książek dla najmłodszych. Dzieci miały więc możliwość wyboru opowiadania, którego chciałyby posłuchać. Wybrały książeczki, których bohaterami były zwierzątka : „Zając Poziomka” Ewy Chotomskiej i „Kajtuś czarodziej” Moniki Sawickiej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały wesołej historii zajączka i poruszającej opowieści o porzuconym małym piesku, którego losy, dzięki pomocy życzliwych ludzi, potoczyły się pomyślnie – piesek znalazł wspaniały, ciepły dom i stał się najlepszym przyjacielem rodziny.
Pani Beatka jak zwykle zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami i oczywiście do codziennego czytania.
Renata Krzyżak