chalki-drozdzoweTrzeci tydzień października w całym przedszkolu przebiegał pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”. 18 października dzieci z grupy III i V aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chałki. Przedszkolaki wspólnie z paniami umyły ręce i z wielką ochotą zabrały się do pracy. Panie opowiedziały jak dawniej ciężką pracą było wyrobienie ciasta na chleb. I dlatego w tym dniu w tej czynności pomógł nam mały pomocnik „thermomix”. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały jak ta czynność wygląda, ale również mogli sami dodawać składniki potrzebne do przygotowania chałki. Zajęcia kulinarne bardzo dzieciom przypadły do gustu. Jakież było zdziwienie dzieci gdy po upływie 1  godziny ciasto podwoiło swoją objętość, niektóre dzieci śmiały się, że to jakieś czary. Po wyrośnięciu ciasto przełożono na blaszkę. Dzieci przy niewielkiej pomocy zaplatały warkocze z ciasta i na koniec Panie kucharki włożyły chałki do pieca w przedszkolnej kuchni. Po upieczeniu zapach chałki unosił się w całym przedszkolu. Następnie odbyła się degustacja. Wszystkim bardzo smakowała chałka! Pycha! Z pewnością, jeszcze w tym roku, upieczemy coś pysznego. Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów powstawania pieczywa, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo.

P. Wymazała

Zapraszamy do galerii