cygDnia 4 i 5 marca nasze przedszkolaki dzielnie przemaszerowały przez niemal całą wieś w barwnym korowodzie cygańskim. „Chodzenie po cyganach” na stałe jest wpisane w tradycje naszej miejscowości i śmiało można powiedzieć, że także jest stałym punktem kultywowanym przez nasze przedszkole. Co roku o tej porze można spotkać gromadki małych cyganiątek, pięknie poprzebieranych, głośno śpiewających radosne ludowe piosenki. Dzieci bardzo czekają na te „zapustne” dni, bo są już przyzwyczajone do spotkań z mieszkańcami, którzy – mamy wrażenie – z sympatią oczekują naszego przyjścia. Wszędzie spotykamy się z życzliwymi ludźmi, którzy nie jednokrotnie wspólnie z nami śpiewają znane przyśpiewki i widać że dobrze się bawią. Oprócz miłych spotkań, dzieci mają okazję lepiej poznać swoją miejscowość i pomimo, że nogi bolą, ciągnie je coraz dalej i dalej 😉 Jak zwykle, jesteśmy bardzo wdzięczni ludziom, którzy tak chętnie nas przyjmują. Dziękujemy 🙂
R. Krzyżak