20180125_101052Dzisiejszy wyjazd można potraktować jako nagrodę dla naszych dzieci za wysiłek i trud włożony w przygotowywanie się do Dnia Babci i Dziadka. I tak się właśnie czuliśmy. Spokojnie, na luzie oddaliśmy się podziwianiu pięknej i bogatej wystawie w Muzeum Ziemi Wiśnickiej w Nowym Wiśniczu. Wystawa pt.: „Szopki bożonarodzeniowe i inne serdeczności słane na pocztówkach” zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy podziwiać szopki wykonane z foli cynowej i  z innych różnorodnych ozdób, które swoimi kolorami i bogactwem przyciągały ciekawskie oczka naszych dzieci. Pani Renia, która tak pięknie opowiadała nam o wystawie, miała dla nas wiele ciekawostek. Zostaliśmy oprowadzeni po całym muzeum – zachwyceni kolejnymi okazami sztuki. Na koniec krótka wizyta w Kościele św. Wojciecha w Starym Wiśniczu i tam możliwość podziwiania ruchomej szopki. Dzieci zachwycone zwiedzaniem powróciły do przedszkola. I tu mam pewien dylemat… Tym razem to chyba nie wycieczka autobusem zrobiła na przedszkolakach największe wrażenie. Dowiemy się jutro. 🙂

Jot.Zet.

Fotorelacja