dzien-babci-i-dziadka-grafW mroźne sobotnie popołudnie 19 stycznia w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza jak zwykle była współorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich i nasz oddział przedszkolny. Przybyli goście mogli podziwiać swoje wnuki w bogatym programie artystycznym. Dzieci składały szczere życzenia wierszem i piosenką, przygotowały także specjalnie na tę uroczystość inscenizację baśni KOPCIUSZEK. Niektórzy dziadkowie zostali nawet zaangażowani do spektaklu. Stało się tak dlatego, gdyż nasze wspaniałe damy dworu, z powodów od nas niezależnych, nie miały partnerów do tańca na balu królewskim. Dziadkowie ochoczo przyszli wnuczkom z pomocą i zatańczyli pięknego walca wspólnie z Kopciuszkiem i Księciem – było na co popatrzeć!!! 😉 
      Kończąc występ dzieci zadedykowały jeszcze jeden wiersz, pewnej wyjątkowej babci, Pani Sołtys Marii Bereta. Chcieliśmy jej podziękować za wspaniałą współpracę, zawsze pomocną dłoń, podejmowane wysiłki na rzecz naszego przedszkola tj. piękny plac zabaw, a ostatnio uatrakcyjnienie obejścia przedszkola. Pani Sołtys nie ukrywała wzruszenia, gdy wszyscy zebrani chóralnie odśpiewali jej STO LAT.
       Na zakończenie przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom skromne upominki i  podarowały słodkiego buziaka.
R. Krzyżak