20171123_095555

W całej Europie w dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszym Przedszkolu 23 listopada w odbył się Dzień Zdrowego Żywienia. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. W tym dniu królowały u nas owoce i warzywa.

Dzień zaczął się od zjedzenia sałatki jarzynowej na śniadanie oraz wypicia soku z marchewki, następnie dzieci udały się do swoich sal i tam w grupie I i II Pani Asia wystawiła pouczający teatrzyk pt” W supermarkecie” na temat zdrowych i niezdrowych produktów. Kolejną atrakcją był konkurs smakowy dzieci z zamkniętymi oczami zgadywały co za owoc lub warzywo jedzą. Z owoców, które przyniosły dzieci wszystko zostało pokrojone i nasze przedszkolaczki samodzielnie nabijały kawałki owoców na wykałaczki i tak powstała bomba witaminowa w postaci owocowych szaszłyków.

Natomiast starsze przedszkolaki zapoznały się z najnowszą piramidą żywienia, dowiedziały się czym są bomby witaminowe oraz nauczyły się odróżniać produkty niekorzystne i szkodliwe dla zdrowia, od zdrowej żywności. Przygotowały też smaczne owocowe szaszłyki, z których było wiele repet. Warto dodać, że nikt nie grymasił.

“Dzieciaki! Jedzcie zdrowo”

Ilona Nowak

Fotorelacja