GRZYBY POLSKICH LASÓW

grzybW pierwszym tygodniu października, miesiąca, który „niesie ludziom grzyby” w grupie III przeprowadzono zajęcia o grzybach polskich lasów w ramach realizacji projektu Piękna nasza Polska cała. Dzieci dowiedziały się, czym jest grzybobranie, obejrzały okazy grzybów, dotykały, wąchały… Poznały kilka gatunków grzybów jadalnych jak i trujących, zobaczyły prawidłowy sposób wyciągania grzyba z ziemi. Dowiedziały się, żeby nigdy nie próbować surowych grzybów, nie sprawdzać ich smaku. Dowiedziały się także o tym, żeby nie niszczyć grzybów i nigdy nie zostawiać w lesie żadnych śmieci. Informacje z takich zajęć z pewnością dzieci zapamietają na długo. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną :)