owoceNasze przedszkolaki z grupy III i V korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły własnoręcznie przygotować pyszną, witaminową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, winogrona a nawet ananas. Wszyscy na widok tych smakowitych owoców mieli soczyste minki. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte.Każdy dostał talerzyk i nóż i przystąpiliśmy do krojenia.
Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

P. Wymazała, J. Grabarz