JAK KOTKOM MIJA WRZESIEŃ…? :)

Początek roku upływa Kotkom pod znakiem radości, dobrej zabawy, poznawania nowych koleżanek i kolegów. Żaden przedszkolaczek nawet nie pomyśl, aby wylewać łzy tęsknoty za mamą – adaptacja przebiega bardzo dobrze. Dzięki temu mamy świetne warunki do tego, aby podejmować nowe, ciekawe działania. Już w pierwszym tygodniu września udaliśmy się na bardzo długi spacer na Skotnicę, skąd dzieci mogły podziwiać panoramę naszej urokliwej Lipnicy. Na swych małych nóżkach przemierzyły kawał drogi i w ogóle się nie skarżyły.
      W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kropki… to niebanalne święto. Ten symboliczny dzień obchodzony 15 września przypomina nam o tym, że każdy z nas ma w sobie talenty i nie możemy dać sobie wmówić, że jest inaczej. Trzeba w siebie wierzyć, być odważnym i kreatywnym – takie wartości staramy wpajać naszym wychowankom.
      Dzięki uprzejmości p. Rysia Kędryny dziadka naszego Szymusia udaliśmy się w pole, gdzie przedszkolaki miały możliwość samodzielnego zbioru warzyw. Wróciliśmy stamtąd z wiaderkami pełnymi buraków, pietruszki , marchewki i innymi jesiennymi darami ogrodu. Te proste czynności dały dzieciom wiele radości i satysfakcji…. zapewne także podczas jedzenia pysznej zupki jarzynowej:)
.
R. Krzyżak