atrakcje-kamien02

Piękna pogoda, urocza okolica w jesiennym anturażu, dużo sił i chęci – to najlepszy przepis na udaną wycieczkę. Tym razem naszym celem był -rezerwat przyrody nieożywionej Kamień Grzyb. Parę kilometrów od lipnickich skałek Kamienie Brodzińskiego, znajdują się te owe kamienie 🙂 Położony jest w lesie, na stoku wzgórza Bukowiec we wsi Połom Duży. Kamień Grzyb to 7-metrowej wysokości piaskowa skała przypominająca Grzyba, obok której znajduje się kilka mniejszych skałek, a właściwie głazów. Na skałce wyrytych jest kilka imion w języku łacińskim i dat. Uważa się, że są to imiona zakonników z byłego klasztoru Karmelitów w pobliskim Nowym Wiśniczu.

A skąd możemy się taką wiedzą pochwalić ? Otóż mamy taką skarbnice wiedzy. Jest podróżnikiem, blogerem, pasjonatem survivalu, sportów ekstremalnych, fotografem, miłośnikiem przyrody, ale dziś był naszym przewodnikiem – pan Jacek Piotrowski.

Ale po kolei. Nie można nie wspomnieć ile radości i uśmiechu dała nam sama podróż autobusem z panem Stanisławem Przybyłko. Wiele z naszych podopiecznych miało okazję pierwszy raz jechać takim środkiem lokomocji. I nie ostatni – spodobało im się 🙂 Następnie krótki spacer do punktu naszej wycieczki. I jesteśmy. Tu krótki rys historyczny i lekcja przetrwania według naszego lipnickiego podróżnika pana Jacka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jak przenocować w lesie bez mamy i taty 🙂 Cóż było kilku ochotników… Pan Jacek pokazał nam jak rozłożyć namiot i udzielił kilka cennych rad jak zaplanować taki „wypad pod gołe niebo”. Następnie pokazał jak przyrządza sobie posiłek będąc w terenie. Przedszkolaki z zapartym tchem przypatrywały się poczynaniom pana Jacka. Po skończonej prezentacji coś słodkiego dla każdego i możemy wracać. I tu nie brakło atrakcji – dzieci szczęśliwe i roześmiane wróciły wieeelkim autobusem do przedszkola na obiad.

Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Tyle cennych informacji  i umiejętności, przepiękna jesień, słoneczna pogoda to tylko część pozytywów z wyjazdu… Liczymy na więcej. Już wkrótce 🙂

Jot.Zet.

Fotorelacja