23318883_1543050245753371_1261092194_n
     Dnia 07.11.2017r. nasze przedszkole po raz pierwszy – ale miejmy nadzieję, nie ostatni – odwiedził nas Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Mogliśmy zobaczyć ciekawy spektakl pt. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa”. Nie trudno się domyślić, że przedstawienie miało charakter edukacyjny i wychowawczy. Dzieci obserwowały zachowanie niesfornej bohaterki, która brzydko zwracała się do mamy, nie dbała o porządek, niszczyła swoje zabawki, wyśmiewała innych i ciągle się obrażała. Pewnego razu, gdy dziewczynka zapadła w sen, stała się rzecz niezwykła – pojawiły się w nim jej zabawki. Zabawki zaczęły mówić ludzkim głosem, co bardzo zdziwiło dziewczynkę. Zaczęły skarżyć się na jej niegrzeczne zachowanie względem nich. Początkowo nie robiło to na niej wrażenia (albo tylko tak udawała), ale później zrozumiała, że krzywdzi nie tylko swoje misie ale przede wszystkim swoich bliskich.
      Pomimo tego, że spektakl nie był krótki, dzieci z dużym zainteresowaniem go oglądały i było widać jak bardzo go przeżywają. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że dobre rady zostaną zapamiętane i wdrożone w  codzienne życie naszych przedszkolaków.
Renata Krzyżak