464515564

To był dzień pełen emocji i wrażeń, ponieważ oprócz tego, że 8-go marca obchodzimy dzień kobiet to w Przedszkolu Samorządowym w Lipnicy Murowanej odbył się VII Powiatowy konkurs Krasomówczo- Recytatorski pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pana Tomasza Gromali organizowany przez nasze przedszkole oraz Miejskie Przedszkole nr 2  i Miejskie Przedszkole nr 5 z Bochni. Na konkurs zgłosiło się aż 35 dzieci, 17 – 5-latków i 18 – 6-latków. Było o co się starać, gdyż główną nagrodą były do wygrania 2 rowery górskie. Konkurs był podzielony na 2 etapy jako pierwsza zaczęła grupa 5-latków, a następie dzieci 6-letnie. Występy były oceniane przez jury w skład, którego wchodziły: pani Metodyk Alicja Świątek, pani Anna Cempura, pani Beata Sowa oraz pani Agnieszka Żołna-Zdunek. Dzieci recytowały wiersze z wielkim przejęciem, a interpretacje były bogate w mimikę i gesty co dla jury było twardym orzechem do zgryzienia. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na naradę i jednogłośnie wyłonili zwycięzcę i nagroda Gram Prix I etapu , czyli  rower górski trafił do Natalii Matras z Przedszkola Publicznego w Żegocinie (opiekun Joanna Sroka) za wiersz pt: „Triathlon czyli sportu potrójna moc” Macieja Musielaka, I miejsce zdobył Bartosz Łącki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łąkcie Dolnej (opiekun Lucyna Wojcieszczak-Sajak) otrzymał plecak z wyposażeniem za wiersz „Raz, dwa, trzy” Juliana Tuwima,  miejsce zajęła Zofia Rąpała z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Bochni (opiekun Bożena Cieśla) otrzymała zestaw książek za wiersz pt: „O chorym skowronku”, III miejsce należało do Zuzanny Kural z Ochronki Sióstr Służebniczek w Jasieniu (opiekun Marta Mikulska) zdobyła zestaw książek za wiersz pt: „Witaminki” jury wyróżniło również Sebastiana Trzaska z Przedszkola w Nowym Wiśniczu (opiekun Małgorzata Krotos) dostał książki za wiersz pt: „Witaminy”. W drugim etapie dzieci 6-letnich Gram Prix- rower górski trafił do Karoliny Grudzińskiej ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu  (opiekun Mariola Przechrzta) za wiersz pt: „Żaba” Jana Brzechwy, I miejsce należało do Mikołaja Mikulca  z Oddziału Przedszkolnego PSP nr  7 w Bochni (opiekun Ewa Pawlińska) za wiersz pt: „Karolina” otrzymał plecak z wyposażeniem, II miejsce dla Szymona Kędzior  z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni (opiekun Renata Jachymczak) przedstawił wiersz pt: „Energetyczny song” nagroda to zestaw książek, III miejsce zajął Jakub Radzięta z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie (opiekun Ewelina Piech) za wiersz pt: „Elementarz sportowy”, otrzymał plecak z wyposażeniem; jury wyróżniło dwoje dzieci które otrzymały voucher na zjazd do Kopalni Soli w Bochni dla Mileny Kłósek z Przedszkola Publicznego w Trzcianie (opiekun Renata Mika) za wiersz pt: „O skutkach pewnej diety” i dla Patrycji Kukla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej (opiekun Lucyna Wojcieszczak- Sajak) za wiersz pt: „Pływanie”. Nikt nie wyszedł bez nagrody, warto wiec się starać i za rok zapraszamy na kolejną edycje konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Ilona Nowak

Fotorelacja