LATO ŻEGNAMY, JESIEŃ WITAMY – WYJĄTKOWI GOŚCIE W GRUPIE SÓWEK

Idzie jesień, idzie jesień poprzez świat

Wrzesień w kolorowe liście wpadł! O tak!

Idzie jesień, za nią słońca złoty blask.

Witaj, witaj wśród nas, witaj wśród nas!

Grupę Sówek w środę, 22 września, odwiedzili wyjątkowi goście – pani Lato oraz pani Jesień.

Pani Lato – w kolorowych okularach, zwiewnej sukience i kapeluszu na głowie opowiedziała dzieciom, co takiego robiła przez najdłuższe dni w roku dodając, że jest bardzo zmęczona i czas jej panowania właśnie dobiegł końca. W oczekiwaniu na młodszą siostrę – panią Jesień, wspominała z dziećmi piękny czas słonecznych dni oraz obiecała, że na pewno wróci do nas za rok i znowu pomaluje przyrodę w piękne, letnie kolory.

Przedszkolaki przygotowane na przyjście nowej pory roku z uśmiechem na twarzy przywitały radosną, z kapeluszem na głowie i walizką pełną jesiennych skarbów – panią Jesień. Nie tracąc czasu od razu pokazała dary ogrodu, które przyniosła, opowiedziała o swoich ulubionych kolorach oraz planach na następne trzy miesiące.  Tego dnia dzieci z grupy Sówek wiele dowiedziały się na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały możliwości jesiennej aury. Mają świadomość, że lato spakowało walizkę i odeszło, a jesień przynosi chłodne i krótkie dni, dlatego w tym okresie powinniśmy pamiętać o cieplejszym ubraniu oraz odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie.

Na koniec spotkania kolorowa pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej piosenki, wręczyła piękną jesienną sukienkę,  bukiet kwiatów oraz dary, które ozdabiają nasz kącik przyrody.

A. Piechnik, J. Zych