dwor-2-1dwor-2-2

Dnia 19 kwietnia 2018 r. przedszkolaki z Lipnicy Dolnej wraz z paniami wychowawczyniami -panią Renatą Krzyżak i panią Kingą Kępą – wybrały się na wycieczkę do Dworu Ledóchowskich. Odbyła się tam „muzealna” lekcja religii, w której uczestniczyli także rodzice. Oglądając pamiątki, dzieci i dorośli mogli przypomnieć sobie fakty z życia Patronki przedszkola – św. Urszuli Ledóchowskiej. Także obejrzeć Akt zakupu Dworu i przedmioty, które należały do św. Urszuli i bł. Marii Teresy.

          Ta niecodzienna lekcja zbiegła się ze 153. rocznicą urodzin Matki Urszuli, która przypadała 17 kwietnia.

         Po obejrzeniu pamiątek był czas na zrobienie wspólnego zdjęcia, a także na słodką, urodzinową niespodziankę, którą przygotowała jedna z mam.

          Dzieciom bardzo podobała się wyprawa, a rodzice mieli okazję, aby powspominać swoje szkolne lata, kiedy to w Dworze mieściła się szkoła.

s Joanna