MAŁY MIŚ I ZDROWE NAWYKI

Dzieci z grupy misiów zrealizowały jeden z modułów projektu Mały miś w świecie wielkiej literatury pod hasłem Mały Miś i zdrowe nawyki. Najważniejszym celem modułu było rozwijanie u dzieci zdrowych nawyków. Dzieci poznały misiową definicję nawyku i zastanawiały się już w ubiegłym tygodniu, jakie nawyki służą zdrowiu – higiena osobista (mycie ciała, włosów, szczotkowanie zębów), spokojny sen, ćwiczenia gimnastyczne, spacery i zabawy na świeżym powietrzu a także zdrowe odżywianie. Z tego względu dzieci samodzielnie skomponowały w poniedziałek rano zdrowe i kolorowe kanapki, które chętnie zjadły na śniadanie. Były bardzo skupione na zadaniu i wspaniale zachowywały się przy stole podczas wspólnego posiłku.

Zapraszam do galerii zdjęć

A. Piechnik