czytanieW środę 27 lutego odwiedziła nas z miłą wizytą mama Emilki. Pani Agata zaserwowała przedszkolakom solidną porcję polskiej literatury dziecięcej. Zaczęła od klasyka – Juliana Tuwima i „Lokomotywy”, dzieci częściowo znają ten wiersz i sprawiło im dużą frajdę recytowanie wiersza i ilustrowanie go ruchem. Potem dzieci wybrały legendę o Bazyliszku, który nie był taki straszny autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Na koniec Pani Agatka przeprowadziła z dziećmi rozmowę-wywiad dotyczącą nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą, sprawnie odpowiadały na zadane pytania – niektóre były bardzo zaskakujące 😉 Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki i pamiątkowej fotografii. Dziękujemy pięknie za to udane spotkanie i zapraszamy następnych chętnych rodziców do wspólnego czytania.
R. Krzyżak