badanie-wadSzanowni Rodzice

„Okres przedszkolny jest czasem, w którym kształtuje się prawidłowa sylwetka człowieka. Jak wykazują badania, u dużej liczby dzieci i młodzieży (nawet do 80%) występują nieprawidłowości w ukształtowaniu postawy ciała. Bardzo wiele patologicznych zmian postawy daje znać o sobie niewielkimi nieprawidłowościami budowy ciała. Niewykryte niewielkie asymetrie ułożenia barków, łopatek, linii kręgosłupa mogą być początkiem ciężkiej wady…” – to przeczytamy w ulotce przygotowanej przez Laboratorium wad postawy „Reha-Top” z Rabki Zdroju

W  przedszkolu mamy możliwość zorganizowania badania  pod  nazwą KOMPUTEROWA OCENA POSTAWY CIAŁA – wykrywanie i pomiar skrzywień kręgosłupa i zaburzeń symetrii. Jest to nieinwazyjne, bezpieczne i nieszkodliwe dla organizmu  badanie, w wyniku którego otrzymujecie Państwo wydruk uwidaczniający ewentualne wady oraz parametry liczbowe określające postawę ciała. Całkowity koszt badania (wraz z opisem oraz ewentualnym zestawem ćwiczeń) to 20 zł (płatność w dniu badania). Chcemy zrobić rozeznanie, ile osób byłoby chętnych na badanie, w związku z tym zainteresowanych prosimy o wypełnienie ulotki dostępnej w przedszkolu (do zabrania z półeczki każdego dziecka) i poinformowanie wychowawcy o chęci udziału w badaniu. Jeśli zbierze się grupa, ustalimy termin badania na terenie przedszkola. O zgłoszenia chęci udziału prosimy do końca stycznia.