img_7406
Na jej piękno składa się bogata przyroda, historia, tradycja, zabytki i ludzie. Wśród wielu ciekawych ludzi są artyści, którzy w zaciszu swoich domów tworzą arcydzieła. Są tacy którzy malują i doskonale udaje im się zatrzymać na płótnie tę jedną magiczną chwilę. Inni piszą. Dla nich Lipnica stała się inspiracją, w swoich wierszach opiewają jej urodę i wracają do minionych czasów. Przelewają swoją wrażliwość na papier a my czytając przenosimy się w inny czas i inną przestrzeń. Jest rzeźbiarz, który z kawałka drewna potrafi wyczarować sowy, kukułki i inne ptactwo. Są również tacy, którzy tworzą urocze drobiazgi. Kwiaty, koszyczki, okazjonalne bukieciki wykorzystując nici, kolorowe wstążki i przeróżne materiały. Jedna z Pań haftem krzyżykowym tworzy przepiękne obrazy, haftuje obrusy i szydełkuje delikatne serwety. Inna Pani na szydełku dzierga przeróżne cudeńka, które wszystkich zachwycają. 
Korzystając z tego bogactwa zorganizowaliśmy w przedszkolu wystawę prac naszych Lipnickich Twórców. Wystawa, choć niewielka, zachwyca i dorosłych i dzieci. Rola sztuki w kształtowaniu się osobowości małego człowieka jest ogromna. Buduje jego wrażliwość, kształtuje poczucie estetyki, rozwija wyobraźnie i dzieci mogą poznać inne znaczenie słowa galeria. 
Wystawa zawiera: obrazy olejne malowane przez Panią Annę Polinierską, Panią Katarzynę Bazarnik, Pana Mirosława Polka i Panią Joannę Grabarz. Wiersze napisane przez : Panią Faustynę Wieciech, Panią Stanisławę Piech i miłośnika ziemi lipnickiej, pradziadka Julci Gromali – Pana Józefa Piotrowskiego. Obrazy wykonane haftem krzyżykowym, haftowane obrusy i serwety, których autorką jest Pani Maria Marzec – babcia Leosia i Madzi Marzec. Sporą gromadkę ptactwa wykonanego w drewnie przez Pana Edwarda Zawadzkiego – dziadka Marcelinki Zawadzkiej. Pan Edward jest wykonawcą naszego znajomego bociana, który zimę spędza w ciepłym i przytulnym miejscu. Rzemiosło artystyczne: kwiaty, koszyczki, okazjonalne bukieciki wykonane przez Panią Franciszkę Florek – babcie Lenki Zięciny, oraz Panią Bożenę Zdun. Szydełkowe cudeńka wykonane przez Panią Elżbietę Wójtowicz – babcie Sebastiana Liszki. 
Dziękujemy naszym rodzimym Twórcom za ich pasję, dzięki takiej twórczości świat staje się piękniejszy. Dziękujemy również za udostępnienie swoich dzieł, a rodziców i dziadków zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.  
                                                                                                                                                                                                                                                                                   J. Grabarz