palmyTradycyjnie, dzień po Niedzieli Palmowej, udaliśmy się z dziećmi na lipnicki rynek podziwiać palmy, które wzięły udział w 61. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Dzieci szybko odnalazły tę najwyższą, górująca nad rynkiem; przyglądały się też niższym, podziwiając m.in. powiewające na wietrze kolorowe wstążki jak i przepiękne kolorowe kwiaty (o których dużo dowiedziały się w ubiegłym tygodniu, dzięki spotkaniu z P. Zuzanną Sowińską – jeszcze raz dziękujemy!). Poznały też autora jednej z palm, który chętnie udzielił odpowiedzi na parę pytań. Dzieci wspominały miniony dzień, rozmawiając między sobą o gościach, kramach, lodach, nagrodach i oczywiście palmach… bo chyba w Lipnicy nie ma dziecka, które nie trzyma na tydzień przed Wielkanocą wiklinowej palemki w rękach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć