wycieczkaW dniu 15 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku na spektakl teatralny pt.: „Przygody Baltazara Gąbki i Wawelskiego Smoka”. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki „Lililad”- już nie na spektakl tylko na czyste szaleństwo. 🙂 Ale od początku..

Warto wspomnieć jak wiele kosztowała nas i dzieci – ta wycieczka zdrowia, aby każdy mógł pojechać. Rodzice dmuchali i chuchali aby nasi podopieczni byli zdrowi i w pełni sił w dniu wyjazdu. Nie każdemu się to udało i wiele dzieci pozostało w domu. Ale wyskakaliśmy się za nich. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia… 🙂

Sam wyjazd tak daleko był dla dzieci nie małym przeżyciem i niósł wiele radości. Spektakl, który wstawiono dla dzieci został perfekcyjnie przygotowany. Stroje, aktorzy, piosenki czy sama przygoda Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dzieci żywo uczestniczyły w przedstawieniu, chętnie klaszcząc, oglądały występ z otwartą buzią.  Tajemniczy szpieg Don Pedro w akcji i  odsłona Króla Kraka czy Króla Słońca wywoływały salwy śmiechu. Zaś poczciwy Bartolini Bartłomiej herbu Zielonej Pietruszki i sam Smok Wawelski budziły w nas nie strach, lecz ogromną sympatię. Wartka akcja, ciekawe postacie i zakończenie z morałem to przepis na udane przedstawienie.

Drugim jakże oczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w „Lililandzie”. Dzieci biegały, szalały, wspinały się, nurkowały, pokonywały swoje obawy, dawały upust swojej nagromadzonej energii przez 1 godziną i trzydzieści minut. I można było zauważyć, że dla niektórych było za krótko i z smutną minką żegnały Centrum Rozrywki. Mały poczęstunek,  chwilka regeneracji sił i wracamy. Powrotu do domu nie każdy pamięta 🙂  krótka drzemka w autobusie i pobudka w ramionach mamy i taty. 

Już na korytarzu możną było dowiedzieć się, że wyjazd był jak najbardziej udany. Przedszkolaki bezpiecznie powróciły do swoich rodziców. I tu należą się wielkie i i serdeczne podziękowania dla Pani Marii Jodłowskiej, Pani Józefy Plewa i Pani Katarzyny Zając. Dziękujemy za pomoc w czasie wycieczki, za opiekę sprawowaną nad naszymi dziećmi, za wsparcie nas w tak dużym przedsięwzięciu. Po raz kolejny możemy na Was liczyć. Dziękujemy. 🙂

Jot.Zet.

Fotorelacja